Svátek má: Jáchym

Regiony

Velikost textu:

Blízká setkání třetího věku v Olomouci. Šance pro seniory

Blízká setkání třetího věku v Olomouci. Šance pro seniory

Kurz na půdě Univerzity Palackého (UP) v Olomouci je ideální příležitostí pro všechny aktivní seniory, kteří se ani ve stáří nechtějí vzdát činorodosti.

Ilustrační foto
13. ledna 2022 - 08:00

Pod vedením zkušených lektorů se budou scházet každé pondělí, celkem 12krát.Vzdělávací program startuje 21. února a zahrnuje tři tematické oblasti: hodiny zdravého životního stylu, trénování paměti a cvičení. Senioři se na kurzu seznámí se základními fyziologickými procesy a příčinami onemocnění typických pro seniorský věk.

Také se dozví, jak mohou projevy stáří, popř. progresi onemocnění zpomalit, zmírnit, nebo jim dokonce předcházet. V rámci lekcí mozkového joggingu se baví a soutěží a přitom nenásilně trénují paměť a komplexně rozvíjejí svoje poznávací schopnosti, slovní zásobu a kreativitu.


Senioři cvičí jógu, věnují se modernímu tanci nebo se učí, jak správně sedět, chodit a jak bojovat se špatnými pohybovými stereotypy, a předcházet tak nejrůznějším zdravotním potížím. ,,Kladný vliv pohybu má příznivé účinky na psychiku jedince, činnost mozku, a dokonce i paměť,“ řekla fyzioterapeutka Lenka Fasnerová, která v kurzu působí jako lektorka.

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: UP Olomouc)