Svátek má: Iva

Regiony

Velikost textu:

Boj za zdravou prostatu, Nemocnice Šumperk se připojuje k akci Movember

Boj za zdravou prostatu, Nemocnice Šumperk se připojuje k akci Movember

Nemocnice Šumperk se i letos připojuje k celosvětové kampani Movember – knírem proti rakovině prostaty.

Tým urologického oddělení
18. listopadu 2022 - 08:00

Kromě toho, že si lékaři urologického oddělení v průběhu listopadu „pěstují mocný knír“, nabídne nemocnice i letos bezplatná vyšetření a konzultace. Den boje proti rakovině prostaty je určen primárně mužům a v nemocnici proběhne už příští týden ve středu 23. listopadu od 15.00 do 18.00 hodin v urologické ambulanci šumperské nemocnice.

V České republice diagnostikují lékaři každý rok rakovinu prostaty zhruba pěti tisícům mužů. I proto se šumperská nemocnice do akce každoročně zapojuje a nabízí mužskému pokolení konzultace i odborné ultrazvukové vyšetření v rámci Dne prevence proti karcinomu prostaty a varlat. „Vítáni jsou především muži ve věku od 40 let, kteří doposud vyšetření nepodstoupili. Doufáme, že tato osvěta některé z nich přiměje, aby za námi na akci dorazili. K návštěvě není třeba mít žádnou žádanku,“ říká primář urologického oddělení šumperské nemocnice MUDr. Martin Kaňa.  

Na bezplatné vyšetření se mohou muži objednávat i předem na telefonním čísle 583 333 951. „Dorazit ale mohou samozřejmě i bez objednání,“ dodává primář. Akci Movember dlouhodobě považuje za skvělý nápad a doufá, že i letos přijdou zájemci, které dlouho trápí nějaký urologický problém, ale nenašli odvahu navštívit lékaře a přijít své potíže zkonzultovat. „Bohužel i přes celkem masivní osvětu dnes lidé stále nevěnují prevenci dostatečnou pozornost. U řady onemocnění je však včasná diagnostika klíčová pro uzdravení,“ upozorňuje primář Kaňa.Nádor prostaty je nejčastěji diagnostikovaný nádor u mužů v Evropě. Za posledních dvacet let vzrostl počet hlášených nádorů prostaty čtyřnásobně. Každý rok je odhaleno asi dva a půl miliónů případů. Nejdůležitější roli sehrává v diagnostice včasného stádia nádoru prostaty právě prevence. Její význam zdůrazňuje každoročně akce MOVEMBER.

Olomouckenovinky.cz imformovala Ing. Hana Hanke, tisková mluvčí, Nemocnice Šumperk a.s..

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:nemocniceSumperk)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
75%
Ne
transparent.gif transparent.gif
12%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
13%