Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Bylinkové opojení na Sluňákově v Horce nad Moravou

Bylinkové opojení na Sluňákově v Horce nad Moravou

Umí vyléčit bolístky, provonět prádlo nebo udělat někoho krásnějším. Zdobí okenní parapety, balkóny nebo zahrádky. Ano, správně, řeč je o bylinkách.

Ilustrační foto
22. září 2017 - 08:00

Do opojné vůně léčivých rostlin se předposlední zářijovou sobotu od 9,30 hodin zahalí Dům přírody Litovelského Pomoraví – Centrum Sluňákov v Horce nad Moravou.


Děti si bylinky zažijí téměř všemi smysly. Nosy budou moci bořit do zelených trsů a poznávat, jak která bylinka voní. Chuťové pohárky se pomějí při přípravě bylinkové limonády. Ostříží zrak bude potřeba při hledání ztracených bylinek na zahrádce. Domů si děti odnesou vlastnoručně vyrobenou bylinkovou sůl a také zasazené semínko léčivé bylinky.

„Kromě řady hravých a tvořivých stanovišť se návštěvníci mohou těšit na maňáskové divadélko Sluníčko z Prostějova. Program také doplní rukodělná stanoviště, kde si každý bude moci vyrobit jednoduchou dřevěnou hračku nebo šperk z korálků. Lidé si budou moci zakoupit bylinkové Báťkovy sirupy z Olomouce nebo přírodní mýdla z Litovle“ dodává Martina Kelarová, koordinátorka dne pro veřejnost. Voňavou atmosféru podtrhne spousta dobrého jídla a pití.

Vstup na akci je zdarma, díky podpoře Státního fondu životního prostředí České republiky a Ministerstva životního prostředí. Sluňákov je obecně prospěšná společnost nabízející prožitky a poznání, které rozvíjejí uctivý vztah člověka k přírodě i k sobě samému.


Sluňákov vznikl a rozvíjel se díky podpoře Statutárního města Olomouce od roku 1992. Dnes nabízí své aktivity pro školy, učitele, rodiny s dětmi a další širokou veřejnost v moderním nízkoenergetickém domu na okraji Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví v Horce nad Moravou.  Dům obklopuje unikátní přírodní galerie s názvem Dům přírody Litovelského Pomoraví, kde mohou návštěvníci i účastníci programů prožívat nevšední zážitky setkání s lužní krajinou.

Pro Olomouckenovinky.cz Michal Bartoš, Sluňákov.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Michal Bartoš, Sluňákov)