Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Campanella Olomouc přivezla zlato z mezinárodního festivalu

Campanella Olomouc přivezla zlato z mezinárodního festivalu

Pěvecký sbor Campanella Olomouc exceloval na evropském mezinárodním festivalu mládeže v belgickém Neerpeltu. V kategorii zpěváků do 14 let, kde se utkalo 27 sborů, získala olomoucká Campanella vítězné místo a domů přivezla zlato.

Ilustrační foto
12. května 2018 - 08:00

Na 66. ročníku evropského mezinárodního festivalu tak sbor čítající 31 zpěváků skvěle reprezentoval Českou republiku i město Olomouc pod uměleckým vedením sbormistryně Jany Synkové a za klavírního doprovodu Leny Pulchertové.

„Festival navštívilo 3 100 zpěváků ze 23 zemí. V konkurenci 27 sborů v kategorii zpěváků do 14 let se nám podařilo zvítězit. Z prvního místa máme obrovskou radost,“ komentovala vítězství ředitelka Základní umělecké školy Campanella Iveta Hlubinková.

Olomouc bude zelenější, centrum rozkvete v barvách republiky


Soutěž byla součástí týdenního koncertního turné. Sbor absolvoval i další čtyři koncerty v Německu a v Holandsku. Pěvecký sbor Campanella patří ke stejnojmenné základní umělecké škole v Olomouci. Ta byla letos nominovaná na Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury v roce 2017. V hlasování získala druhé místo.

Podle webu města Olomouce


(lh,olomouckenovinky.cz,foto město Olomouc)