Svátek má: Stela

Regiony

Velikost textu:

Čekal na pomoc a přitom ho „sestřelila" kolemjedoucí řidička

Čekal na pomoc a přitom ho „sestřelila" kolemjedoucí řidička

Opravdu veliký kopec smůly si ve čtvrtek 11. února 2021 kolem deváté hodiny dopoledne vybral šestadvacetiletý majitel Fiatu Stilo. Čekal na pomoc a přitom ho „sestřelila" kolemjedoucí řidička

Z místa nehody
14. února 2021 - 08:00

Při cestě do Prostějova z Olšan u Prostějova nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. Na kluzké silnici dostal smyk a s autem vyjel vpravo mimo komunikaci. K jeho zranění ani významnějšímu poškození auto nedošlo, ale tím jeho štěstí skončilo. Automobil se mu z křoví u silnice vyprostit nepodařilo, a tak si nasadil reflexní vestu a přivolal pomoc.

O chvíli později místem v opačném směru jela jednapadesátiletá žena s Renaultem Laguna. Také ona podcenila stav komunikace a téměř ve stejném místě nezvládla řízení. Neovladatelný Renault přejel do protisměru, kde čekajícího muže srazil a odhodil mimo vozovku. Renault pak pokračoval dál, těsně minul Fiat a vyjel vlevo mimo komunikaci. Tam proletěl křovím a v poloze na pravém boku se zastavil na poli. Muž i žena při dopravní nehodě utrpěli lehká zranění. Žena byla ošetřena na místě, muž byl převezen do prostějovské nemocnice. Ke zranění dalších osob nedošlo.

Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun. Alkohol u obou řidičů policisté na místě vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Přesné příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.


Informaci přinesly webové stránky KŘP Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:KRP OK)