Svátek má: Jindřich

Regiony

Velikost textu:

Centrem Olomouckého kraje byl dočasně Zábřeh

Centrem Olomouckého kraje byl dočasně Zábřeh

Cestou po Zábřežsku pokračovala v pondělí série pravidelných výjezdních jednání Rady Olomouckého kraje. I tentokrát byla součástí programu prohlídka škol, sociálního zařízení, návštěva soukromé firmy nebo jednání se zástupci neziskových organizací.

Ilustrační foto
13. října 2017 - 08:00

Radní probírali například plánované investice v regionu a zajímali se o problémy, které Zábřežsko nejvíce trápí.


„Osobní setkání se starosty, zaměstnavateli, pracovníky a občany nic nenahradí. Přímo z první ruky se tak dozvím řadu podnětných informací a mohu lépe rozhodovat například o projektech, které se mi dostanou na stůl,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Na Zábřežsku radní řešili například plánovanou stavbu silnice R35 nebo obchvat Bludova a Zábřeha.

„Přímo v terénu jsme představitelům kraje ukázali aktuální investice, které finančně podpořili, a to rekonstrukci venkovního koupaliště či opravu stadionu. Ta je ale ještě podmíněna příspěvkem z ministerstva školství,“ okomentoval průběh výjezdního jednání starosta Zábřeha František John.

Zámek Žďár nad Sázavou zve na akci Tajemství vojenských prostorů

Každý z radních měl vlastní program zaměřený na oblast, kterou v rámci hejtmanství spravuje. Hejtman Okleštěk navštívil domov pro nemocné Alzheimerovou chorobou v Jedlí a společně s náměstky firmu MBG, která se zabývá výrobou vybavení pro interiéry prodejen. V Mohelnici nakonec slavnostně otevřel nové tenisové kurty, jejichž stavbu kraj podpořil částkou 450 tisíc korun.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)