Svátek má: Kamila

Regiony

Velikost textu:

ČEZ podpořil sametové oslavy v Mohelnici

ČEZ podpořil sametové oslavy v Mohelnici

Oslavy 30.výročí Sametové revoluce patřily v Mohelnici nejen pamětníkům, ale doslova všem generacím. Nabídly výstavu dobových fotografií, koncert legendárních Ulrychovců a dětského sboru Arietta i mši v kostele.

Ilustrační foto
28. listopadu 2019 - 08:00

Hlavně oči těch nejmenších pak rozzářil lampionový průvod ze sídliště až do kempu, kde oslavy vyvrcholily ohňovou show a táborákem. Důstojnou a zároveň akční připomínku listopadových události z roku 1989 podpořila Skupina ČEZ celkem 80tisícovým příspěvkem.


„Část financí jsme poskytli v rámci reklamní spolupráce, část jako grant prostřednictvím Nadace ČEZ. Tyto peníze město využilo na uspořádání krásného koncertu Ulrychovců, při němž běhal mráz po zádech nejen divákům, kteří zaplnili sál do posledního místa, ale i malým zpěváčkům z Arrietty. Ti si ještě před hlavním koncertem také užili bouřlivou pochvalu svého výkonu,“ řekl mluvčí Skupiny ČEZ Vladislav Sobol.


„Oslavy byly krásné a někdy i dojemné. Mám velkou radost, že se jich kromě účastníků listopadových událostí z roku 1989 zúčastnilo i mnoho dětí a mladých lidí. Měli bychom mladé generaci stále připomínat, jak těžké bylo vybojovat ztracenou svobodu. A pokud to budeme dělat takovouto atraktivní formou, tak máme šanci, že nás pochopí a vezmou si z toho příklad,“shrnula své dojmy z oslav místostarostka Mohelnice Jana Kubíčková.

Pro Olomouckenovinky.cz Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ

(lh,olomouckenovinky.cz, Foto: město Mohelnice)