Svátek má: Adriana

Regiony

Velikost textu:

Chtěl odejít bez placení, skončil s tučnou pokutou

Chtěl odejít bez placení, skončil s tučnou pokutou

V pátek po půl sedmé ráno řešili strážníci Městské policie Olomouc oznámení o krádeži v supermarketu na ulici Velkomoravská.

Ilustrační foto
6. října 2018 - 08:00

Šestapadesátiletý muž si s „nákupem“ vůbec nelámal hlavu a do dvou tašek se mu podařilo dát zboží za bezmála 4 300,- Kč, kdy se jednalo o 26 balení pekanových a para ořechů, 6 konzerv lososa v oleji a 3 balení schwarzwaldské šunky. Dotyčný muž se strážníkům přiznal, že se zbožím záměrně prošel přes pokladnu bez zaplacení. Celý incident strážníci vyřešili na místě a muž tak místo s nákupem odcházel s vysokou pokutou.


Pětici vozidel, která byla zaparkována na olomoucké ulici Na Letné v místě, kde mělo probíhat blokové čištění pracovníky Technických služeb města Olomouce, řešili ve čtvrtek v dopoledních hodinách strážníci Městské policie Olomouc. Místa, kde má probíhat blokové čištění pracovníky TSMO, jsou s dostatečným časovým předstihem (nejméně sedm dnů předem) opatřena přenosným dopravním značením Zákaz zastavení s dodatkovou tabulkou, kde je vyznačen termín blokového čištění. Od začátku těchto prací strážníci řešili 378 vozidel, jejichž řidiči nerespektovali dopravní značení.

O obou událostech informoval Olomouckenovinky.cz mluvčí olomoucké městské policie Petr Čunderle.

(vm, Olomouckenovinky.cz, foto: arch.)