Svátek má: Pavla

Regiony

Velikost textu:

Chystá se druhý ročník soutěže Babička Olomouckého kraje

Chystá se druhý ročník soutěže Babička Olomouckého kraje

V rámci oslav Dne seniorů se bude v Olomouckém kraji už podruhé volit Babička  regionu. Odborná porota ji vybere 21. září na výstavišti Flora v Olomouci.

Ilustrační foto
17. července 2017 - 08:00

Soutěže se může zúčastnit každá babička od padesáti pěti let, která má trvalý pobyt na území Olomouckého kraje.

„Odborná porota vybere z přihlášených nominací  dvanáct finalistek, které budou soutěžit o titul zlatá, stříbrná a bronzová Babička Olomouckého kraje. Do soutěže bude zařazen také titul nejstarší babička a babička sympatie, kterou si zvolí sami diváci,“ řekla předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová.


Soutěžící čeká tříminutový rozhovor, během kterého představí sebe i svůj kraj. Následovat bude volná disciplína, v jejímž rámci mohou účastnice recitovat, zpívat, tančit, hrát na hudební nástroj nebo předvést vlastní tvorbu – malování, háčkování či pletení nebo další dovednosti. Chybět nebude ani módní přehlídka společenského oblečení podle vlastního výběru.

Letošní zlatá vítězka bude v listopadu reprezentovat Olomoucký kraj  v celorepublikovém finále v Praze.

Řádně vyplněnou přihlášku  mohou zájemci zaslat nebo osobně donést do 25. srpna 2017 do schránky na adresu: Krajská rady seniorů Olomouckého kraje, Jeremenkova 1191/40 a, 779 00 Olomouc.  Obálku je třeba označit heslem „Babička Olomouckého kraje“.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)