Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Cyklisty do Štěpánova převádí nová bezpečná lávka přes Sitku

Cyklisty do Štěpánova převádí nová bezpečná lávka přes Sitku

Na trase z Olomouce do Štěpánova převádí cyklisty a pěší nová lávka. Skončilo tím jejich často nebezpečné riskování při překonávání původní už uzavřené lávky přes říčku Sitku, která byla v havarijním stavu.

Nová lávka přes Sitku.
6. října 2021 - 08:00

Jedenáctimetrová lávka vznikla na využívané trase, která vede do Štěpánova ve směru od Černovíra a Chomoutova. „Nová lávka o šířce 1,6 metru je z ocelových profilů a spodní část má ze železa a betonu. Stavební práce, které už na jaře předznamenala demolice staré lávky, probíhaly od května do srpna a přišly na téměř dva miliony korun,“ popsal investiční náměstek Martin Major.

Lávka přes Sitku je sice jen dílčí, ale zároveň velmi podstatnou součástí sítě cyklistických komunikací v regionu. Leží totiž na trase, která je součástí integrovaného propojení Šternberska s Litovelským Pomoravím. S výstavbou lávky tak městu pomohla i dotace od Olomouckého kraje ve výši poloviny nákladů.


„V budoucnu na ni mají navázat i další plánované opravy a úpravy stávající cyklostezky Hvězdná z Olomouce do Šternberka, které zajišťuje Mikroregion Šternbersko,“ objasnil náměstek primátora Matouš Pelikán.  Přestože byla původní lávka kvůli havarijnímu stavu uzavřená, někteří se ji přesto snažili přejíždět nebo přecházet.
(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Olomouc)