Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Cyklostezka Plumlov - Mostkovice je otevřena

Cyklostezka Plumlov - Mostkovice je otevřena

Stavba byla spolufinancována Evropskou unií a realizována, mimo jiné, za podpory města Prostějova.Hlavním cílem projektu byla stavba 1,8 kilometrů dlouhé stezky pro chodce a cyklisty.

Ze slavnostního otevření nové cyklostezky
3. října 2021 - 08:00

A to mezi Plumlovem a Mostkovicemi podél silnice č. II/377, která nedisponovala vhodnými podmínkami pro pohyb cyklistů. Nová cyklostezka zlepšuje mobilitu a zvyšuje bezpečnost dopravy podél frekventované silnice. Dochází tak k rozšíření sítě pro cyklodopravu, cyklistům je tak umožněno bezpečně se napojit na další, již existující cyklistickou infrastrukturu (cyklostezky, smíšené stezky či cyklotrasy).

Slavnostního spuštění cyklostezky do provozu se zúčastnili jak zástupci Olomouckého kraje, tak zástupci obcí regionu. ,,Jsem moc rád, že se dobrá věc podařila a cyklostezka je hotova. Město Prostějov stavbu finančně podpořilo částkou jeden milion korun a já jsem potěšen, že finance vzniku této stezky kolem přehrady pomohly," usmíval se primátor Prostějova František Jura,


Ten se slavnostního zahájení zúčastnil s celým vedením města. Jeho slova doplnila náměstkyně Alena Rašková: ,,Všechno vyšlo na jedničku. Jde o krásnou krajinu a lokalitu, která vyloženě láká k procházkám. Stezka sem dokonale zapadá a já věřím, že bude využívána celý rok."

(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Prostějov)