Svátek má: Jindřich

Regiony

Velikost textu:

Další jízda s botičkou v Olomouci

Další jízda s botičkou v Olomouci

Už tři případy, kdy se řidič rozjel s vozidlem i s nasazenou botičkou řešili v tomto roce strážníci Městské policie Olomouc.

Ilustrační foto
9. února 2020 - 08:00

Poslední případ se odehrál ve čtvrtek ve večerních hodinách na ulici Pöttingova, kde řidič vozidla Škoda Octavia zřejmě přehlédl nasazené blokovací zařízení a rozjel se. Při tomto došlo k poškození blatníku vozidla i samotného těla botičky. Vzhledem k uvedeným skutečnostem byla na místo přivolána Policie ČR a ta si celou věc převzala k dalšímu řešení.

Bráchovi navrtával zámek u auta
Na muže, který stojí na ulici Zikova a odvrtává zde zámek u auta, byli včera v podvečer upozorněni strážníci městské policie. Hlídka na místě kontaktovala muže, který uvedl, že auto patří jeho bratrovi a on si v autě zabouchl klíče, a proto potřebuje odvrtat zámek, aby se ke klíčkům ve vozidle dostal. Přes operační středisko byl kontaktován bratr muže a ten vše strážníkům potvrdil. Poté co se muž dostal do auta, tak následně předložil hlídce i technický průkaz, ve kterém byl jeho bratr uveden. Celá situace tak zřejmě bude mít jen dohru v tom, že starší brácha nebude svým mladším sourozencem pochválen zato, jak to dopadá, když mu půjčí auto.


Sousedovi už došla trpělivost se skladatelem
Ve čtvrtek po čtvrté hodině ranní se na městkou policii telefonicky obrátil muž s tím, že jeho soused ve svém bytě na třídě Kosmonautů hlasitě zpívá a on nemůže spát. Strážníci na místě kontaktovali oznamovatele a ten jim řekl, že soused zpívá už minimálně od půlnoci. V uvedeném bytě hlídka kontaktovala muže a ten na svou obhajobu hlídce uvedl, že skládá písničky a muziku a dnes musí složené skladby odevzdat svému zaměstnavateli. Přestupkové jednání bylo vyřešeno na místě a dotyčný přislíbil, že již zpívat v době nočního klidu nebude.

Pro Olomockenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, DiS., tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)