Svátek má: Maxmilián|Maxim

Regiony

Velikost textu:

Další jízda s botičkou v Olomouci

Další jízda s botičkou v Olomouci

V pátek třetího ledna se na městskou policii v Olomouci po poledni telefonicky obrátil řidič vozidla, které mělo nasazenou „botičku“.

Ilustrační foto
7. ledna 2020 - 08:00

Po příjezdu na ulici Bezručova hlídka od řidiče zjistila, že si nevšiml blokovacího zařízení na vozidle a podařilo se mu s ním kousek rozjet, kdy při tomto došlo k poškození vozidla. Pro podezření ze spáchání dopravní nehody byla na místo přivolána hlídka Policie ČR a tu si věc převzala k dalšímu řešení. Poslední takový případ jsme řešili v polovině prosince a v loňském roce se obdobných případů odehrálo devět.


Dívka pojala výprodej po svém
V sobotu po půl druhé odpoledne se na  obrátil pracovník ostrahy jednoho z obchodů s oděvy z nákupního centra na ulici Polská. Důvodem byla dvaadvacetiletá dívka, která byla zadržena po krádeži zboží. Dívka si schovala mikinu pod bundu a poté na sebe ještě oblékla další bundu. Takto vymóděná prošla před detekční rám, kde byla následně zastavena ostrahou. Vzhledem k výši odcizeného zboží, bezmála 1 300,- Kč a trestní minulosti, kdy dívka má na svém kontě necelou desítku záznamů v evidenci přestupků, uložili strážníci pokutu v horní hranici.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, DiS., tiskový mluvčí,  Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Městská policie Olomouc)