Svátek má: Miluše

Regiony

Velikost textu:

Další následky poryvů větru v Olomouci

Další následky poryvů větru v Olomouci

V rozmezí šesti hodin přijala MP Olomlouc pět oznámení o následcích silného větru na území města Olomouce.

Následky poryvů větru
7. února 2020 - 08:00

Opět policie řešila oznámení o vlající plachtě, která zabezpečuje stavební materiál na střeše jednoho z domů na ulici Rokycanova. Další oznámení byla směrována do ulic Fragnerova a na tř. Svornosti, kde vlivem povětrnostních podmínek došlo ke zlomení několika větví stromů a na ulici Mišákova. Zde se nacházel asi deset metrů dlouhý vyvrácený smrk, který ležel přes chodník. Všechna tato oznámení byla vyřešena ve spolupráci s technickými službami. Poslední oznámení přijala od zaměstnanců plaveckého stadionu z důvodu havárie na střeše, kdy byla policie požádána o zajištění prostoru v přilehlém okolí z důvodů zajištění bezpečnosti.

Opilci se nechtělo z hospody
Včera kolem čtvrt na jedenáct večer byla vyslána hlídka městské policie do hospody v ulici Riegrova, kde se měl dle oznámení nacházet podnapilý muž chovající se nevhodně. Na místě čekal na strážníky oznamovatel, který jim sdělil, že do provozovny přišel muž, popil něco alkoholu a poté začal pokřikovat po ostatních hostech. Poté co už jeho chování začalo přesahovat únosnou míru, byl vyzván k zaplacení úhrady a odchodu s tím, že už žádné pití nedostane. Dotyčnému se však po zaplacení zřejmě v podniku stále líbilo a neměl se k odchodu. Právě proto byli na místo přivolání strážníci, aby si s výtečníkem poradili.

Hlídka muže vyzvala, aby ji následoval ke služebnímu autu, protože bude pro svou opilost převezen k vystřízlivění. To se však opilci nelíbilo a odmítal nastoupit do auta. Muži bylo sděleno, že pokud neuposlechne výzvy tak bude použito donucovacích prostředků. Ani po druhé výzvě zůstala akce bez reakce a tak byl muž do vozidla usazen za použití donucovacích prostředků. Během cesty na záchytku si ještě strážníci vyslechli několik vulgárních oslovení, kterými byli titulováni.


Po příjezdu do zdravotnického zařízení bylo zjištěno, že muž z obce na Olomoucku nadýchal 2,6 promile. Samotné jednání v souvislosti s neuposlechnutím výzvy a znevážením postavení úřední osoby bude muž vysvětlovat před správním orgánem, kterému bude celá věc oznámena.

Pro Olomouckenovinky.cz  Bc. Petr Čunderle, DiS. tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)