Svátek má: Iva

Regiony

Velikost textu:

Další nové sanitky pro Olomoucký kraj

Další nové sanitky pro Olomoucký kraj

Olomoucký kraj pokračuje v plnění svých priorit. V tomto případě je řeč o zkvalitnění zdravotnické péče. Po nedávném otevření nového pavilonu ve šternberské nemocnici převzalo hejtmanství dalších pět moderních sanitek.

Z předání sanitek
22. září 2022 - 08:00

„Sanitky mají například nová transportní nosítka, transportní křesla se zvýšenou nosností nebo plicní ventilátory. Novinkou jsou také vestavěné germicidní lampy, které slouží k dezinfekci vozidel po převozu pacientů s infekčním onemocněním. Jde o přímou reakci na naše zkušenosti, které jsme získali během nedávné pandemie covidu-19,“ přiblížil vybavení vozidel záchranář a člen Rady Olomouckého kraje Ivo Mareš.

Pět takto vybavených sanitek si Olomoucký kraj převzal ve středu 21. září. Celkem jich letos pořídil už čtrnáct. Zakázka má hodnotu téměř 50 miliónů korun.„Pět nových sanitních vozidel bude pomáhat na výjezdových základnách zdravotnických záchranářů napříč celým krajem. Dvě vozidla budou vyjíždět ze základen v Olomouci a další tři ze Šumperka, Přerova a Prostějova,“ objasnil rozdělení nových vozidel náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák.

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje v současnosti disponuje 52 záchranářskými vozidly. Dva speciály slouží pro převoz pacientů s podezřením na vysoce nakažlivou nemoc.

Olomouckenovinkly.cz informovala Bc.Eva Knajblová,tisková mluvčí Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:ok)Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano
transparent.gif transparent.gif
74%
Ne
transparent.gif transparent.gif
12%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
14%