Svátek má: Teodor

Regiony

Velikost textu:

Další poděkování pro Darinu Nešporovou

Další poděkování pro Darinu Nešporovou

Před pár týdny na webových stránkách Olomouckého kraje informovali, že čin statečné učitelky Dariny Nešporové, vyvrcholil na krajském zastupitelstvu, kde od hejtmana Ladislava Oklešťka dostala medaili.

Poděkování pro Darinu Nešporovou
13. listopadu 2017 - 08:00

To ještě nikdo netušil, že její příběh získá celorepublikový ohlas a lidé jí udělí prestižní Cenu Michala Velíška, kterou si převzala tuto středu v Praze.

„Myslím, že když člověk zachrání několik životů a přitom riskuje ten svůj, musí mu být společnost dlužná navždy. Jsem velmi rád, že paní Nešporová získala další významné ocenění a přál bych si, aby výrazů uznání dostala co nejvíc,“ uvedl hejtman Okleštěk.

O ceně Michala Velíška rozhodují lidé v anketě, letos si vybírali mezi trojicí finalistů. Darina Nešporová je teprve šestnáctou držitelkou tohoto celorepublikového ocenění za mimořádný čin při záchraně života.

„To by snad udělal každý. Jsem učitelka, takže chránit děti je moje práce,“ uvedla pedagožka.


Čin, za který Darinu Nešporovou lidé nominovali do prestižní ankety, se odehrál v červnu poblíž Jívové. Ve smyku neovladatelný vůz se tam vyřítil na skupinu dětí, se kterými byla na procházce. Většinu z nich stačila učitelka odstrčit do bezpečí, jednoho školáka ne, a tak ho zalehla vlastním tělem, aby chlapce ochránila před nárazem dodávky. Sama přitom utrpěla vážná zranění.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)