Svátek má: Jarmila

Regiony

Velikost textu:

Další zlato pro Olomoucký kraj, tentokrát díky „Babičce roku 2022"

Další zlato pro Olomoucký kraj, tentokrát díky „Babičce roku 2022"

Titul Babička roku 2022 zůstává v Olomouckém kraji. Vítězství v celostátním finálovém kole si odnesla Blanka Vrbková z Olomouce - Chomoutova.

Vítězky
31. října 2022 - 08:00

Čtvrtý ročník soutěže, kterou pořádá Krajská rada seniorů Olomouckého kraje, se konal v úterý 18. října na Výstavišti Flora Olomouc, a to za dodržení všech hygienických opatření.

„Nečekala jsem to, mám obrovskou radost. Když se mě vnouček ptal, jestli chci vyhrát, tak jsem říkala ne, chci to jen přežít,“ řekla po vyhlášení se smíchem Blanka Vrbková. „Ono, když je vám dvacet, třicet, stát na podiu není tak náročné jako v tomto věku,“ doplnila. Porotu zaujala hanáckým krojem i vystoupením, do kterého zapojila rodinu.

Do Olomouce se na finále sjelo celkem čtrnáct žen. „Toto setkání je především svátkem seniorů, kteří si chtějí užít podzim svého života v těch nejkrásnějších barvách. Velmi si vážím všech dam, které našly odvahu předvést se na pódiu, všechny jsou vítězky. Současně musíme ocenit i některé manžele, kteří byli ochotni vystoupit s nimi. Jsem velmi rád, že senioři jsou připravení setkávat se a vzdorovat všem nesnázím doby aktivním přístupem,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Ivo Slavotínek.

Stříbrnou babičkou se nakonec stala Hana Marková z Libereckého kraje a na třetí příčce se umístila Vlasta Veverková z Karlovarského kraje. „Sama jsem překvapená, že opět vyhrála soutěžící z našeho regionu. Mám z toho obrovskou radost. Jsme pyšní na to, že tradice našeho regionu jsou tak silné,“ dodala za organizátory akce Milena Hesová, předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje.Titul Babička sympatie letos obdržely hned tři soutěžící, Blanka Vrbková z Olomouce, Květoslava Zelenková z Plzeňského kraje a Alžběta Řepová z Moravskoslezského regionu.

V závěru akce se uděloval ještě mimořádný titul Babička roku EU. Získala jej čerstvá vítězka Blanka Vrbková, Danuta Jakubiak z Polska a Eva Henteková ze Slovenska.

Olomouckenovinky.cz informovala Bc.Petra Pášová, tisková mluvčí Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:ok)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%