Svátek má: Marek

Regiony

Velikost textu:

Desítka krádeží během víkendu v Olomouci

Desítka krádeží během víkendu v Olomouci

Uplynulý víkend se nesl v duchu zvýšeného počtu oznámení v souvislosti s krádežemi v obchodech.

Ilustrační foto
6. listopadu 2018 - 08:00

Strážníci ve čtyřech případech vyjížděli do hypermarketu na ulici Štursova, třikrát na ulici Pražská a po jednom případu do hypermarketu na ulicích Zikova, Pasteurova a na třídu Kosmonautů. Lapkové ve věku 16 – 77 let se zaměřili zejména na potraviny a drogistické zboží, kdy celková hodnota byla vyčíslena na částku necelých 2 500,- Kč.

Sedm případů bylo vyřešeno na místě uložením pokuty, jeden případ byl oznámen správnímu orgánu k dalšímu řešení a dva incidenty si převzali státní policisté pro podezření ze spáchání trestných činů. Od začátku letošního roku Městská policie Olomouc řešila celkem 772 oznámení, kdy v 63 případech se jednalo o trestné činy a 709 bylo řešeno jako přestupek.

Nalezená stříkačka

Nálezy injekčních stříkaček
Během víkendu řešili strážníci Městské policie Olomouc dva nálezy injekčních stříkaček na území města Olomouce. Konkrétně se jednalo o lokality na ulicích Kpt. Jaroše a Heydukova. Hlídky zde odebraly do sběrných boxů dva kusy injekčních stříkaček, které budou následně předány k odborné likvidaci. Od ledna se jednalo už o 241 oznámení, kdy bylo nalezeno celkem 621 kusů injekčních stříkaček a jehel. V roce 2017 bylo nalezeno celkem 272 kusů a v roce 2016 celkem 212 kusů infekčního materiálu.

Pro Olomouckenovinky.cz  Bc. Petr Čunderle, tiskový mluvčí,  Městská policie Olomouc.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto  Městská policie Olomouc)