Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Děti po obrně a senioři po mrtvici využijí speciální rehabilitaci

Děti po obrně a senioři po mrtvici využijí speciální rehabilitaci

V ČR je jen několik málo míst, kde mohou hendikepovaní lidé rehabilitovat speciální a vysoce účinnou metodou Therasuit. Obecně prospěšná společnost PONTIS Šumperk tuto rehabilitaci již brzy nabídne svým klientům, a to díky podpoře NADACE AGEL.

Díky daru byl pořízel speciální oblek
2.únor 2016 - 11:00

Pohybová terapie Therasuit je rehabilitační metodou, která využívá poznatků z kosmického výzkumu a umožňuje výrazně zvýšit soběstačnost a nezávislost klientů s kombinovaným postižením, například s dětskou mozkovou obrnou či po cévní mozkové příhodě. „Abychom mohli tuto rehabilitační metodu provozovat bylo nutné pořídit cvičící klec, kde klienti posilují svaly a trénují pohyby, a to ve speciálním obleku pomocí kterého se zvyšuje terapeutický účinek,“ popisuje ředitel společnosti PONTIS Šumperk Mgr. Miroslav Adámek s tím, že příspěvek od NADACE AGEL (ve výši 60 tisíc korun) byl použit právě na nákup speciálního obleku.

Nyní už zbývá pouze dokončit instalaci veškerého vybavení a proškolit zaměstnance, který bude mít rehabilitaci pomocí terapie Therasuit s klienty na starosti. Od května PONTIS plánuje začít již se samotnou rehabilitací. Dle předpokladů by zde mělo terapii absolvovat okolo 20 hendikepovaných klientů ročně.

Děti z Dětského domova v Prostějově si již hrají na novém hřišti

„Velmi rádi jsme rento projekt podpořili, protože víme, jak je pro jistý typ hendikepovaných osob důležité rehabilitovat. Stále se na nás obracejí nejen sdružení, ale i jednotlivci. Když nám následně pošlou poděkování a popis svých pokroků týkajících se zdravotního stavu, neměli jsme proč váhat ani v tomto případě,“ uvedla výkonná ředitelka  Mgr. Denisa Rísová.

NADACE AGEL sídlí v Prostějově a fyzickým a právnickým osobám pomáhá od roku 2011. Během loňského roku rozdala téměř 2,9 milióny korun a podpořila celkem 117 žadatelů. Více informací, včetně formuláře žádosti o nadační příspěvek, najdou zájemci na webových stránkách NADACE AGEL. Olomouckénovinky.cz informovala Mgr. Radka Miloševská, tisková mluvčí skupiny AGEL, a.s.

(kp,olomouckenovinky.cz,foto:AGEL,a.s.)