Svátek má: Dana

Regiony

Velikost textu:

Děti z Dětského domova v Prostějově si již hrají na novém hřišti

Děti z Dětského domova v Prostějově si již hrají na novém hřišti

V zahradě Dětského domova v Prostějově vyrostlo během posledních několika týdnů nové hřiště s atrakcemi, na kterých budou děti moci trávit čas zábavou ale i posilováním. To vše díky příspěvku NADACE AGEL ve výši 50 tis. Kč, která s domovem spolupracuje dlouhodobě.

Jedna z atrakcí pro zábavu i posilování
10.leden 2016 - 11:00

Obyvatelé prostějovského dětského domova tak mohou již nyní využívat bohatě zařízené workoutové hřiště. V areálu s nejrůznějšími hrazdami, žebřinami či bradly se dá rychle získat fyzická kondice. „Snažíme se držet krok s dobou a venkovní posilování je u mládeže nyní velmi populární. Jsem proto přesvědčen, že hlavně v letních měsících bude nové hřiště u dětí patřit mezi oblíbená místa, kde trávit volný čas,“ uvedl ředitel dětského domova Vladimír Brabec. Nové hřiště tak celkově přispěje k rozvoji zdravého životního stylu dětí.

„S panem ředitelem a dětským domovem, který vede, spolupracujeme již delší čas. V minulosti jsme domov podpořili finančně, ale také dodávkami vitamínů pro děti. Tento projekt na vybudování hřiště nás okamžitě oslovil, protože dá dětem výbornou možnost, jak aktivně trávit čas,“ řekla výkonná ředitelka NADACE AGEL Mgr. Denisa Rísová s tím, že i pro letošní roky dostaly děti od nadace velkou zásobu vitamínů, která jim vystačí minimálně do konce školního roku.

Nemocnice Přerov léčí chronické bolesti novou metodou Neurac


NADACE AGEL sídlí v Prostějově a fyzickým a právnickým osobám pomáhá od roku 2011. Během loňského roku rozdala téměř 2,6 milióny korun a podpořila celkem 116 žadatelů. Olomouckénovinky.cz o výstavbě nového hřiště informovala Mgr. Radka Miloševská, tisková mluvčí skupiny AGEL, a.s.

(kp,olomouckenovinky.cz,foto:AGEL,a.s.)