Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Dětská hřiště v Michalově: Nové atrakce z modřínového dřeva

Dětská hřiště v Michalově: Nové atrakce z modřínového dřeva

Rozsáhlou výměnu herních sestav na dětských hřištích připravuje město Přerov. Za milion a půl dostanou tři hřiště v Michalově a jedno na Velké Dlážce nejen zcela nové prolézačky nebo houpačky.

Likvidace stávajících herních sestav.
8. října 2021 - 08:00

Pracovníci přerovských technických služeb už začali odstraňovat staré prvky – a už příští týden by měly od výrobce dorazit nové atrakce, které se budou v průběhu podzimu na hrací plac postupně montovat. ,,V Michalově se mohou děti těšit na multifunkční hřiště s dřevěnými konstrukcemi. Zvolili jsme modřín, který je hezký, pevný a tvrdý – a pro tyto účely je mnohem lepší než třeba akátové dřevo. Nové sestavy ideálně zapadnou do prostředí městského parku,“ konstatovala Lenka Zábojníková z Technických služeb města Přerova.

Například na hřišti u restaurace „vyroste“ dvouvěžová atrakce s hradbami a podestami, jejíž součástí bude dřevěný prolézací tunel, skluzavka i šikmý lanový most. Kromě toho tu mají mít místo dva prvky zvané „ptačí hnízdo“, balanční lano, žebříky, točidlo pro děti od tří do dvanácti let a také dva metry dlouhá kladina na pružinách. Část novinek by už mohla být ukotvena v závěru příštího týdne.


I když většina nových herních prvků se stane součástí městského parku, jedna sestava bude přivezena i na oblíbené dětské hřiště u panelového domu s adresou Velká Dlážka 1. „Tam ale nebude mít místo modřín – na sídliště jsme raději zvolili kov. Vyměníme současnou atrakci za novou, která bude díky svému provedení odolná i proti vandalům,“ vzpomněla na závěr Michaela Kašíková.


(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Přerov)