Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Dětské oddělení Nemocnice Prostějov ožilo velikonoční atmosférou

Dětské oddělení Nemocnice Prostějov ožilo velikonoční atmosférou

Sváteční období touží každý trávit se svými blízkými - obzvláště pak děti. Bohužel ne vždy to zdraví dovoluje a například na dětském oddělení Nemocnice Prostějov letos budou muset Velikonoce strávit téměřdvě desítky dětí.

Ilustrační foto
20. dubna 2019 - 08:00

O jarní atmosféru ale tito malí pacienti naštěstí nepřijdou. Již nyní zdobí oddělení velikonoční kraslice a další dekorace, které hospitalizované děti samy vyráběly.

Letošní jarní dekorace vyráběli dětští pacienti Nemocnice Prostějov společně se studenty Střední zdravotnické školy Prostějov pod vedením Mgr. Anežky Vítkové a výsledkem je plejáda dekorací, které již nyní zdobí chodby i společné prostory oddělení.

„Spolu s dětmi studenti vyráběli například velikonoční slepičky, ovečky i různé jarní květinové ozdoby. Nechybělo ale ani vyprávění o jaru a Velikonocích, všech tradicích a symbolech,“prozrazuje Mgr. Jana Dočkalová, vrchní sestra dětského oddělení Nemocnice Prostějov.

Veškerá umělecká tvorba s jarní tématikou přitom slouží nejen k dekorativním účelům, ale funguje zároveň i jako arteterapie. Do sváteční umělecké tvorby se navíc kromě zmíněných dětí, studentů a personálu zapojují také rodiče i příbuzní malých pacientů. Ti pro letošek stihli vytvořit výzdobu pro jídelnu i chodby dětského oddělení, které září jarními barvami, kuřátky, včeličkami a samozřejmě i kraslicemi.

„Na svátky chce být každý doma, ne vždy je to ale možné. V takových případech se snažíme alespoň přinést co nejvěrohodněji svátky naopak k našim pacientům - ať už jsou to Vánoce, Mikuláš, nebo aktuální Velikonoce, o jejichž atmosféru u nás děti rozhodně nepřijdou,“říká Mgr. Jana Dočkalová s tím, že na Velikonoční pondělí dostanou všechny hospitalizované děti od personálu malou sladkou nadílku.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Lucie Drahošová, tisková mluvčí, AGEL a.s.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto AGEL)