Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Digitální věk knihovny nepohřbí, udělá z nich centra

Digitální věk knihovny nepohřbí, udělá z nich centra

Česko má nejhustší síť veřejných knihoven na světě. Jejich budoucnost v digitálním věku budou řešit společné diskuze u kulatého stolu. Jedna z nich se 16.května uskuteční v olomouckém vlastivědném muzeu.

Ilustrační foto
13. května 2018 - 08:00

Olomoucký kraj podporuje stovky menších i velkých knihoven v regionu. Besedy organizuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Sdružení knihoven ČR se záštitou Asociace krajů ČR, Svazu měst a obcí ČR, Spolku pro obnovu venkova a s podporou Ministerstva kultury ČR.

„Společným cílem bude urychlit proces proměny veřejných knihoven na informační, vzdělávací, kulturní a komunitní centra obcí,“ uvedla ředitelka Vědecké knihovny v Olomouci Jitka Holásková.

Hasiči zpevňovali narušený strop bytového domu. Viníkem byla voda

Hejtmanství bude na jednání zastupovat náměstek pro oblast kultury a sportu František Jura. Postoj kraje je jasný.

„Knihovny vždycky patřily mezi důležitá kulturní centra měst i obcí a naším zájmem je, aby se tato jejich úloha nezmenšila, ale ještě více posílila,“ dodal náměstek Jura.

Olomoucký kraj letos navýšil podporu knihovnám o jeden a půl miliónu korun na celkových jedenáct a půl miliónu. Finance pomohou udržet chod zhruba pěti stovkám obecních a sedmi městským knihovnám. Nejvyšší příspěvek obdrží Vědecká knihovna v Olomouci, která regionální funkci ostatních knihoven koordinuje.

Podle webu Olomouckého kraje


(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)