Svátek má: Bohuslava

Regiony

Velikost textu:

Díky investici kraje prokoukla další tělocvična

Díky investici kraje prokoukla další tělocvična

Další školní sportoviště dostalo nový kabát. Tentokrát se do něj oblékla tělocvična Střední školy gastronomie a služeb v Přerově, jejíž plášť prošel rekonstrukcí za více než 15 miliónů korun. Většinu nákladů hradil Olomoucký kraj.

Ilustrační foto z otevření
7. října 2019 - 08:00

„Opravená tělocvična v Přerově je důkazem toho, že kraj investuje nejen do moderního vybavení učeben a dílen odborného výcviku, ale nezapomíná ani na sport,“ řekl během slavnostního otevření modernizované tělocvičny Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Opravená tělocvična

Opravy snížily energetickou náročnost budovy a tím i spotřebu energie potřebné pro vytápění. Projekt byl rozdělen na dvě části – kromě zateplení došlo i na instalaci vzduchotechniky. „Ta stála téměř dva milióny korun. Část nákladů pokryla dotace z operačního programu životní prostředí,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast školství Ladislav Hynek.


Během pátku 4. října se školáci v Přerově dočkali ještě jedné slavnostní akce – zástupci města a Olomouckého kraje tam do provozu uvedli nové sportoviště u základní školy Za Mlýnem. Jeho stavba vyšla na přibližně osmnáct miliónů korun.  

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto web OK)