Svátek má: Gabriel

Regiony

Velikost textu:

Díky Olomouckému kraji spatří lidé minulost i svět z výšky

Díky Olomouckému kraji spatří lidé minulost i svět z výšky

Radní Olomouckého kraje odsouhlasili další dva projekty, které mají zvýšit atraktivitu regionu pro turisty.  O letních prázdninách by lidé mohli vystoupit na novou rozhledu Kopaninka na Prostějovsku, jejíž dokončení hejtmanství také podpořilo.

Rozhledna Kopaninka
11. června 2018 - 08:00

„Na vybudování rozhledny poskytlo hejtmanství peníze už v minulosti. Teď chceme, aby se lidem otevřela co nejdříve, takže podpoříme i poslední etapu její stavby, která spočívá v dokončovacích pracích,“ vysvětlil hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Rozhledna Kopaninka

Kopaninka měla být původně turistům otevřena už na jaře, kvůli nedostatku financí ale její tvůrci datum prvního výstupu odložili na letní prázdniny. Kraj její dobudování podpoří částkou 400 tisíc korun.


Zhruba dvě stě tisíc investuje hejtmanství do natočení dokumentu Kníže práce z Vizmberka. Snímek má přiblížit nepříliš známou historii rodu Kleinů z Loučné nad Desnou. Kleinové byli významnými průmyslníky a velkou měrou se zasloužili například o rozvoj železnice. Řada jejich výtvorů je dnes zapsána na seznamu národních technických památek.


Na vzniku filmu se bude přímo podílet krajská filmová kancelář Jeseníky Film Office. Ta už v minulosti spolupracovala například na snímku Krásno nebo Díra u Hanušovic.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)