Svátek má: Simona

Regiony

Velikost textu:

Divem Olomouckého kraje roku je Tančírna v Račím údolí

Divem Olomouckého kraje roku je Tančírna v Račím údolí

Ve čtvrtém ročníku 7 divů Olomouckého kraje zvítězila Tančírna v Račím údolí u Javorníku. Může proto nosit titul Největší div Olomouckého kraje roku 2016. Ocenění dnes od organizátorů převzal starosta obce Bernartice Mojmír Michálek.

Tančírna v Račím údolí
15.únor 2017 - 11:00

Tančírnu v hlasování podpořilo 1 154 lidí. Loni se obnovené výletní místo se secesní restaurací umístilo na druhém místě za Mariánským sloupem v Uničově. „Jsme rádi, že se nám letos podařilo ještě o jednu příčku postoupit, pomůže to propagaci Tančírny,“ uvedl starosta Michálek.


Starosta Bernartic Mojmír Michálek přebírající cenu za 1. místo od patrona ankety Martina Tesaříka

Na druhém místě ve 4. ročníku ankety skončila Šatlava – muzeum vězeňství v Uničově, která dostala 775 hlasů. Třetí příčku těsně obsadila Hranická propast se 761 hlasy.


Náměstek hejtmana Dalibor Horák, který ještě jako starosta Uničova nominoval do ankety Šatlavu (skončila druhá), cenu mu předával náměstek primátora Filip Žáček.

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo v pátek 10. února v rámci zahájení veletrhu Tourism Expo na olomouckém výstavišti. „Oceňuji, anketa propaguje zajímavá místa našeho krásného kraje. Každý z nás v něm může stále nalézt pamětihodnost, která mu přiroste k srdci,“ uvedl patron 7 divů Olomouckého kraje Martin Tesařík, který ještě coby hejtman stál u jejího vzniku.

V dosavadních ročnících ankety zvítězila Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně (2011), Rychlebské stezky (2012) a Mariánský sloup v Uničově (2015).

První dva ročníky ankety pořádal v letech 2011 a 2012 přímo Olomoucký kraj. Po rozhodnutí krajské samosprávy v organizaci akce nepokračovat se předloni její obnovy ujal původní produkční tým.

Pro Olomouckénovinky.cz Ivo Heger.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Ivo Heger)