Svátek má: Silvie

Regiony

Velikost textu:

Dny kraje proběhly ve velkém stylu a oslavy ještě nekončí

Dny kraje proběhly ve velkém stylu a oslavy ještě nekončí

První zářijový víkend oslavil Olomoucký kraj dvacet let od svého založení. Narozeninová párty v Olomouci se v pátek 4. i v sobotu 5.září těšila velkému zájmu lidí.

Ilustrační foto z akce
9. září 2020 - 08:00

Akci letos přálo i počasí – bouřka trpělivě čekala za dveřmi a pršet začalo až těsně po skončení hlavního sobotního programu. Teď se oslavy přesunou do okresních měst.

„Mám obrovskou radost z toho, kolik lidí před budovu hejtmanství dorazilo. To je nejlepší dárek, který jsme si mohli k dvacetinám kraje přát a zároveň obrovský závazek do budoucna,“ uvedl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

V pátek se prostor před krajským úřadem proměnil v obrovský koncertní sál, kde se vystřídaly kapely Vypsaná fixa, Poetika a zpěvačka Anna K. Opravdovou lahůdkou bylo sobotní vystoupení pražské filharmonie. Hudebníci sklidili tak velký úspěch, že je lidé nenechali odejít a muzikanti museli nádavkem další skladbu přidat.  

„Velký ohlas měl také sobotní den otevřených dveří – zájemci si mohli prohlédnout například pracovnu hejtmana, zasedací místnost rady nebo s dětmi využít nabitý zábavní program v budově regionálního centra,“ připomněl Luděk Niče, vedoucí kanceláře odboru hejtmana.


Oslavy krajských dvacetin se teď přesouvají do jednotlivých regionů. V sobotu 12. září proběhnou v Jeseníku, o den později v Šumperku. Týden nato zamíří do Prostějova a Přerova.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Eva Knajblová, KÚ Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto web OK)