Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Do finále soutěže se dostaly Dlouhé stráně i Hefaiston

Do finále soutěže  se dostaly Dlouhé stráně i Hefaiston

Do finále Cen cestovního ruchu Olomouckého kraje 2017 se dostala přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně i helfštýnský Hefaiston, největší setkání uměleckých kovářů na světě. O tom, kdo ceny nakonec získá, rozhodnou lidé prostřednictvím hlasování.

Dlouhé stráně
24. září 2017 - 08:00

Turistika spojená s objevováním technických unikátů nebo fortelných řemeslníků je v kurzu. Na výběr mají pět kategorií, například nejlepší turistický cíl, událost nebo ubytovací zařízení. Soutěží chce Olomoucký kraje přilákat do regionu ještě více návštěvníků a odměnit ty, jež v oblasti cestovního ruchu aktivně pracují.

„Často jde o nadšence, kteří přípravě různých turistických aktivit věnují úplně vše, a přitom je málokdo zná. Myslím, že nastal čas to změnit a veřejně jim poděkovat,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Letošní finalisty ankety vybrala odborná porota na základě nominací turistických informačních center z celého kraje. Tři medailisté v každé kategorii budou vyhlášeni ve čtvrtek 12. října v Arcibiskupském paláci v Olomouci.

Haselburg je předsunuté opevnění vimperského hradu

„Titul Div České republiky, který jsme před časem získali v hlasování čtenářů idnes.cz, je zavazující, takže pro návštěvníky elektrárny chystáme pořád něco nového. Vloni sklidila největší ohlas Havlova Audience, kterou odehráli herci ostravského Divadla Petra Bezruče v útrobách elektrárny hluboko ve skalním masivu. Mladou generaci zase zaujala soutěž o maskota elektrárny, do níž se zapojilo kolem 1500 školáků a studentů z celé republiky. Těmito netradičními aktivitami se snažíme lidem přiblížit význam energetiky a především Dlouhých strání pro naše hospodářství, ekonomiku i běžný život,“ řekl šéf elektrárny Vítězslav Chmelař.

Pro Olomouckenovinky.cz Vladislav Sobol, mluvčí Skupiny ČEZ.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto ČEZ)