Svátek má: Přemysl

Regiony

Velikost textu:

Dvojice okradla spícího muže. Za půl hodiny byla zadržena

Dvojice okradla spícího muže. Za půl hodiny byla zadržena

Třicet minut stačilo, aby dvojice výtečníků byla odhalena a následně předána do rukou spravedlnosti. Muži byli spatřeni na olomouckém kamerovém systému v minulých dnech časně ráno.

Ilustrační foto
7. ledna 2022 - 08:00

Kamera nekamera, v blízkosti hlavního nádraží na ulici Jeremenkova okrádali ve zmíněný čas spícího muže. Mladší z dvojice hlídal okolí a jeho starší kolega mezitím šacoval svou oběť, která si zde dávala dvacet. Po chvíli dotyčný z oděvu spícího muže vytáhl peněženku a se svým kumpánem odešli do vestibulu hlavního nádraží.


Zde se zdrželi jen několik minut a následně se vydali směrem na Masarykovu třídu, kde byli dostiženi hlídkou městské policie. Dotyční se k činu přiznali a sdělili, že peněženku odhodili do koše na nádraží.

Tu na místě z koše vylovili zpět a za doprovodu hlídky se všichni vydali za okradeným mužem. Ten po kontrole svých osobních věcí strážníkům řekl, že mu chybí jen zmiňovaná peněženka. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie ČR a ta si vše převzala k dalšímu řešení.


(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: MP Olomouc)