Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

EPPka v Olomouckém kraji „vydělala“ přes 8 milionů korun

EPPka v Olomouckém kraji „vydělala“ přes 8 milionů korun

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ dosáhla dalšího milníku.

Děti v Klokánku v Dlouhé Loučce dostaly nové počítače
7. října 2018 - 08:00

Počet dobročinných projektů, které uživatelé během tří let její existence podpořili chůzí, během, cyklistikou a dalšími sporty, se na konci září významně zakulatil na tisícovku. S jejich pomocí rozdala nadace neziskovým organizacím 73,5 milionů korun, z toho přímo v Olomouckém kraji více než 2,5 milionu korun na 37 prospěšných projektů. Olomouckenovinky.cz o tom informoval mluvčí společnosti ČEZ Vladislav Sobol.

Mezi organizace, které lidi sportující s mobilem a zapnutou aplikací EPP zaujaly, patří například škola pro sluchově postižené v Olomouci, která díky daru Nadace ČEZ pořídila vybavení řemeslné dílny. V Dlouhé Loučce nedaleko Uničova zase pořídili dětem z Klokánku nové počítače, aby se mohly lépe připravovat do školy a komunikovat s kamarády na Facebooku.


Aby mohla Nadace ČEZ rozdělit mezi neziskové organizace 73,5 mil. korun, museli uživatelé EPPky nasportovat 3,8 mil. hodin a překonat celkovou vzdálenost 19,2 mil. km, což se rovná 480 oběhnutí zeměkoule.  Naplnění potřebného počtu bodů jednoho projektu v aplikaci si průměrně žádá 2 550 hodin pohybu.

„S přibývajícími hodinami, kilometry, energií a v důsledku toho i korunami pro dobročinné projekty, se radost obdarovaných i nás v nadaci stále násobí. Děkuji zvlášť každému uživateli EPPky, že si při sportu nebo třeba na výletě zapne právě naši aplikaci a pomáhá pohybem,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Od ledna do dnešního dne používalo aplikaci EPP a tím i pomohlo dobré věci více jak 105 000 unikátních uživatelů. Od 1. května 2015 přidělilo body za svou pohybovou aktivitu 391 585 lidí. Nejvíce bodů pro dobročinné projekty bylo v aplikaci podpořeno chůzí, během, cyklistikou a turistikou.

„Velice si vážím všech malých i velkých sportovců, kteří se rozhodli svůj pohyb převést i na dobrý skutek. Z příspěvku Nadace ČEZ jsme pořídili například hoblovky, sloupové vrtačky, brusky, ale i materiál, ať už jde o dřevo, kov, sklo či vosk. Praktická příprava na zaměstnání je pro naše děti velmi důležitá,“ řekla Radka Štarnovská, ekonomka Střední školy, základní školy a mateřská školy pro sluchově postižené v Olomouci.

(vm, Olomouckenovinky.cz, foto: ČEZ)