Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Evropský týden mobility. Zapojila se i Olomouc

Evropský týden mobility. Zapojila se i Olomouc

Letošní Evropský týden mobility cílí na enormní nárůst automobilové dopravy. Uskuteční se v době od 16. do 22.září v Olomouci na téma ‚Cestovat zdravě = cestovat udržitelně‘.

Ilustrační foto
14. září 2021 - 08:00

„Stejně jako v předchozích letech se i letos aktivně zapojíme a budeme propagovat zdravý pohyb a zdravé formy dopravy. Letošní ročník je navíc jubilejní dvacátý,“ upozornil primátor Mirek Žbánek, který šlápne do pedálů na společné cykovyjížďce. Hvězdicová cyklojízda primátorů Olomouce, Přerova a Prostějova s cílem v Dubu nad Moravou se koná se v sobotu 18. září. „Přidat se může každý a sraz účastníků bude ve 13 hodin před radnicí. V cíli vyjížďky pak bude pro účastníky nachystáno občerstvení i zábava,“ láká zájemce městský cyklokoordinátor Stanislav Losert.

Ve spolupráci s Partnerstvím pro městskou mobilitu bude pokračovat i výzva 10.000 kroků. Ta bude lidi znovu motivovat k pravidelnému pohybu. „Cílem je navrátit chůzi zpět do všedních dnů, motivovat k pravidelnému pohybu. Výzva bude trvat celý týden a pokračovat i během října,“ objasňuje náměstek primátora Matouš Pelikán.Další dvě akce se uskuteční ve spolupráci se spolkem Za krásnou Olomouc. První je „Zažít Olomouc jinak - oživme Masaryčku“, která se uskuteční v sobotu 18. září od 10 hodin. Sousedská slavnost má upozornit na možnosti proměny Masarykovy třídy s větším ohledem na chodce a cyklisty. Další akcí je Cyklozávod za památkami Olomouce, který je netradičním spojením sportu a umění ve městě. Jede se ve středu 22. září. Start je v 18 hodin v Letním kině.(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Olomouc)