Svátek má: Kateřina

Regiony

Velikost textu:

Festival Litovelský Otvírák přivítal tisíce návštěvníků

Festival Litovelský Otvírák přivítal tisíce návštěvníků

Tradiční festival skvělé hudby, a ještě lepšího piva Litovelský Otvírák má za sebou úspěšný třináctý ročník. V areálu pivovaru Litovel hostil přes jedenáct tisíc návštěvníků, kteří si užili koncerty na třech scénách, exkurze do Muzea pivovarnictví i závěrečný ohňostroj.

Ilustrační foto z akce
15.srpen 2017 - 08:00

Festival Litovelský Otvírák ve svém letošním třináctém ročníku začal již v pátek, kdy na návštěvníky čekala exkurze do Muzea pivovarnictví, ve kterém shlédli zajímavé expozice o výrobě piva v dávné i nedávné minulosti. K poslechu hrála kapela Hubertus. Sobotní hlavní program zahájil jako již tradičně emeritní sládek pivovaru Litovel Miroslav Koutek naražením soudku.


Foto z akce

„Návštěvníci mohli ochutnat zajímavé pivní speciály z naší varny, například nefiltrovaný Weizenbier, čtrnáctistupňové pivo typu IPA z minipivovaru nebo míchaná piva Višňový speciál, Medový ležák a Černý zázvor,“ říká sládek Pivovaru Litovel Petr Kostelecký. Čepovalo se však i klasické litovelské pivo, například populární Moravan, který letos slaví výročí 35 let.

Litovelský Otvírák návštěvníky láká do muzea i na hudbu


Hvězdnou hudební produkci zakončil ohňostroj. Na třech scénách vystoupily hudební hvězdy z Česka i ze zahraničí, na pódiu zahráli například Janek Ledecký s kapelou, punk rockoví bardi Iné Kafé a také hlavní hvězda Litovelského Otvíráku, zpěvák Michal Hrůza s Kapelou Hrůzy. Druhá scéna hostila alternativní žánry, například folk rock nebo pop big beat. Nechyběla ani třetí scéna, určená mladým návštěvníkům – zde uvedl publikum do varu slovenský DJ Lixx, společně s dalšími interprety různých žánrů elektronické hudby.

Pro Olomouckenovinky.cz Monika Harčaríková.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto ADIson)