Svátek má: Pavla

Regiony

Velikost textu:

Floria LÉTO 2017 okouzlí všechny vaše smysly

Floria LÉTO 2017 okouzlí všechny vaše smysly

Na kroměřížském výstavišti proběhne od 10. do 13. srpna již 41. ročník celostátní prodejní výstavy Floria Léto 2017. Návštěvníci se mohou těšit na impozantní expozici ze stovek odrůd řezaných květin, tentokrát na téma „Zahrada smyslů“. 

Ilustrační foto
5. srpna 2017 - 08:00

Příchozí potěší nejen svůj zrak a čich, ale budou mít i ojedinělou možnost ochutnat desítky jedlých květin nebo se projít po speciální haptické – hmatové stezce.

„Hlavní myšlenkou letošní výstavy je očarování všech lidských smyslů. Návštěvníci mohou ochutnat koktejly nebo části rostlin z nejrůznějších květin, například aksamitníku, denivky či bohyšky. Budou mít také možnost projít se po haptické stezce se zavázanýma očima. Zde vyzkouší chůzi po nejrůznějších materiálech, jako třeba po kamíncích, květinách či mechu. Sluch návštěvníků potěší líbivé tóny romantického klavíru,“ uvedl ředitel Výstaviště Floria Kroměříž Vojtěch Zahradník.


Kromě řezaných květin se mohou návštěvníci těšit na prodejní výstavu kaktusů, expozici sukulentů a balkonových rostlin, či výstavu drobného zvířectva a okrasného ptactva. Zejména mužskou část návštěvníků zaujme výstava moderní i historické zemědělské techniky. Pro dětské návštěvníky bude otevřen Dětský svět, v jehož venkovních i vnitřních prostorech naleznou desítky různých atrakcí. Návštěvníci si během celé výstavy samozřejmě mohou pořídit nejrůznější potřeby pro dům i zahradu.

Květinová výstava se i letos rozšíří mimo areál výstaviště, kdy přední zahradničtí aranžéři vyzdobí kroměřížský kostel svatého Jana Křtitele a barokní kapli Bolestné Panny Marie u sv. Mořice. Ke kostelům budou návštěvníci přepraveni minibusem přímo od areálu výstaviště.

Po celou dobu výstavy je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program, vystoupí například Jakub Smolík, Mistříňanka, Stanely´s Dixie Street Band a mnoho dalších. Otevřeny budou obě restaurace a mnoho občerstvovacích stánků s frgály, palačinkami nebo domácími limonádami.

Chybět nebude ani soutěž pro všechny amatérské gurmány. Návštěvníci se mohou přihlásit do soutěže o nejlepší vdolek. Upečené vdolky stačí přinést poslední den výstavy 13. srpna do 12 hodin přímo na kroměřížské výstaviště. Tři nejlepší pekaři budou odměněni poukázkami na nákup.

U olomoucké Pevnosti poznání soptí sopky a létají rakety

Partnerem letní výstavy se opět staly České dráhy. Návštěvníci výstavy dostanou k základní zakoupené vstupence druhou zdarma, pokud předloží platnou jízdenku Českých drah do stanice Hulín nebo Kroměříž. Od vlakového nádraží přepraví návštěvníky na výstaviště připravený minibus.

Pro Olomouckenovinky.cz Ondřej Kuropata, PR, výstaviště Floria.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto výstaviště Floria)