Svátek má: Emílie

Regiony

Velikost textu:

Hanáckou laťku čeká dvanáctý ročník

Hanáckou laťku čeká dvanáctý ročník

Již po dvanácté bude Horní náměstí v Olomouci patřit skokanům do výšky. Další ročník Hanácké laťky proběhne ve čtvrtek 14.září před budovou radnice a v rámci exhibičního mítinku se nejlepší domácí výškaři utkají s mezinárodní konkurencí.

Ilustrační foto z akce
6.září 2017 - 08:00

„Do závodu nastoupí pět nejlepších českých skokanů do výšky z mistrovství republiky v Třinci. Chybět nebude dlouhodobý účastník našeho mítinku Jaroslav Bába,“ uvedl předseda pořádajícího AK Olomouc Miroslav Hrabal.

V hlavní soutěži, která bude zahájena příjezdem a představením závodníků v 15 hodin, se představí nejlepší reprezentanti ze Slovenska Matúš Bubeník a Lukáš Beer. Z Polska zase dorazí Piotr Sleboda. Na Hanácké laťce ukončí svoji výškařskou kariéru účastník všech ročníků Dalibor Hon.

Jihoslovanskému mauzoleu se postupně vrací zašlá krása

„Celé závody odstartují v deset hodin, začínají soutěží škol v kategorii mladšího a staršího žactva. Po poledni proběhne soutěž dorostenců a juniorů, kde budou zastoupeni nejlepší závodníci z České republiky. Z olomouckých závodníků můžeme jmenovat Jonáše Pospíšila a Štěpána Michalíka s výkony nad 190 centimetrů,“ přiblížil program Miroslav Hrabal. Po soutěži proběhne autogramiáda všech závodníků.

Podle webu města Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Jan Andreáš,město Olomouc)