Svátek má: Bohumil

Regiony

Velikost textu:

Hasiči zasahovali u požáru skládky s nebezpečným odpadem

Hasiči zasahovali u požáru skládky s nebezpečným odpadem

Čtrnáct jednotek HZS Olomouckého kraje ve II. stupni poplachu zasahovalo v sobotu u požáru skládky s nebezpečným odpadem v Hradčanech na Přerovsku.

Z místa požáru
4. června 2023 - 07:30

Podle informací tiskové mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážové byly nasazeny velkoobjemové cisterny i vrtulník s bambivakem.

Hasiči využívali dvě čerpací stanoviště k dopravě vody a zasahují v dýchacích přístrojích. Z důvodu velké spotřeby dýchacích přístrojů přijel na místo automobil s další zásobou. Kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám byli informováni starostové obcí na JZ od skládky s doporučením, aby obyvatelé nevětrali. Jedná se o obce Čechy, Beňov, Domaželice a Prusy.Plocha požáru je zhruba 80x30 metrů a až 10 metrů na výšku. Hoří velké množství materiálu. Zasahuje 16 jednotek, byl vyhlášen 3.stupeň poplachu. Zásah komplikuje silný vítr. V akci je chemická laboratoř, která měří koncentrace zplodin v ovzduší na místě i v nejbližších obcích.

Informovala Lucie Balážová, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz&hasicskelisty.cz,foto:hzs Lucie Balážová)Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano
transparent.gif transparent.gif
65%
Ne
transparent.gif transparent.gif
17%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
18%