Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Hejtman osedlal koně a podpořil Tříkrálovou sbírku

Hejtman osedlal koně a podpořil Tříkrálovou sbírku

Neobvyklým způsobem letos podpořil Tříkrálovou sbírku hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Hejtman na Tříkrálovém koni.
8. ledna 2022 - 08:00

Společně s primátorem Olomouce Miroslavem Žbánkem a generálním vikářem olomoucké arcidiecéze Josefem Nuzíkem si oblékli kostýmy tří králů a na koních vyrazili ve slavnostním průvodu městem.

„Rád se připojím ke každé dobré věci a Tříkrálová sbírka je jistě skvělým projektem. Děkuji všem štědrým dárcům, organizátorům charitativní akce i dobrovolníkům, kteří se na ní podílí. Přeji jim, aby byl výtěžek sbírky takový, jaký si představují, a darované peníze pomohly tam, kde to lidé nejvíce potřebují,“ sdělil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek.

Tříkrálovou sbírku pořádá Charita. Čtvrteční slavnostní průvod vyrazil od katedrály svatého Václava a se zastávkami na olomouckém arcibiskupství a rektorátu Univerzity Palackého zamířil do centra Olomouce. Program pokračoval u radnice a pak se přesunul před sídlo Olomouckého kraje.


Tradiční sbírková akce letos probíhá od 1. do 16. ledna. Dary mohou lidé předávat přímo koledníkům nebo do statických kasiček. Až do 30. dubna pak bude možné přispět on-line.

„Charita Olomouc věnuje výtěžek z Tříkrálové sbírky na rozvoj domácí hospicové péče na Olomoucku a na vytvoření zázemí lidem s duševním onemocněním. Získané finanční dary rovněž podpoří důstojné zaopatření zemřelých klientů střediska Samaritán pro lidi bez domova,“ dodala Eva Štefková z olomoucké Charity.


(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál Olomouckého kraje)