Svátek má: Oleg

Regiony

Velikost textu:

Hejtman s ministrem řešili strategické stavby v Olomouckém kraji

Hejtman s ministrem řešili strategické stavby v Olomouckém kraji

Celý čtvrtek 30.července strávil v regionu vicepremiér a ministr dopravy Karel Havlíček. Společně s hejtmanem Olomouckého kraje Ladislavem Oklešťkem navštívili důležité silniční a železniční stavby.

Ilustrační foto z akce
5. srpna 2020 - 08:00
(Komerční sdělení)

Hodnota strategických investic činí několik miliard korun.

„Elektrizace tratě z Olomouce do Uničova nebo výstavba dálnice na Přerovsku jsou pro Olomoucký kraj zcela zásadní dopravní projekty. A ty se neobejdou bez podpory a investic ze strany státu. Proto jsem rád, že pan ministr může vidět přímo na místě, jak se jejich realizace daří nebo které problémy je potřeba aktuálně řešit,“ uvedl hejtman Okleštěk.

Zmiňovaná elektrizace je výjimečná v celorepublikovém měřítku. Nejen, že půjde o první vysokorychlostní regionální železnici, ale zároveň bude její provoz zabezpečen výhradně systémem ETCS, který patří mezi nejmodernější v Evropě.

„Z pohledu silniční dopravy je zásadní dořešit situaci kolem Přerova. Vím, že zdejší lidé a hlavně řidiči už slyšeli spoustu slibů, já ale věřím, že se dostavba dálnice podaří zrealizovat bez dalších zbytečných odkladů,“uvedl ministr Havlíček.


Zástupci Olomouckého kraje, Ministerstva dopravy, Správy železnic a Ředitelství silnic a dálnic dále navštívili stavbu estakády v Přerově, centrální dispečerské stanoviště tamtéž a firmu Meopta. Posledním bodem programu byla diskuze s obyvateli Dluhonic, kterých se bezprostředně dotkne dostavba dálnice D1.

Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)