Svátek má: Olga

Regiony

Velikost textu:

Hejtman udělil 12 medailí. Patří vám všem

Hejtman udělil 12 medailí. Patří vám všem

Stříbrnou medaili hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka obdržel v pondělí 22.června tucet lidí, kteří se aktivně zasadili o prosazování opatření na potlačení epidemie koronaviru.

Ilustrační foto z akce
25. června 2020 - 08:00

Jsou mezi nimi například starostové uzavřené Litovle, Uničova a Červenky, zástupci armády, zdravotníků a hygienické správy. Oceněných je ale ve skutečnosti daleko více.

„Kdybych měl vyznamenat všechny, kteří si to za boj s koronavirem zaslouží, tak by těch medailí musely být tisíce. Teď jich mám pouze dvanáct. Obdrží je ale lidé, kteří zároveň zastupují stovky svých spolupracovníků, kolegů a spoluobčanů, bez kterých bychom dnes žádné ocenění předávat nemohli,“ vysvětlil Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.


Olomoucký kraj patřil mezi covidem-19 nejvíce zasažené regiony v Česku. Hygienici dokonce museli uzavřít několik obcí na Uničovsku a Litovelsku, kde vznikla ohniska nákazy. Právě toto opatření bylo z hlediska práce krizového štábu nejnáročnější.


„Poděkování si zaslouží všichni lidé, ať už třeba šili roušky, roznášeli jídlo osobám v karanténě nebo třeba jen dodržovali nařízená preventivní opatření,“ zdůraznil Okleštěk.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Eva Knajblová, KÚ Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto web OK)