Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

Hejtmanův pohár letos putuje do Šumperka

Hejtmanův pohár letos putuje do Šumperka

Náměstci hejtmana Olomouckého kraje Ladislav Hynek a František Jura předali v pátek 1. prosince ocenění krajským vítězům soutěže Hejtmanův pohár. První místo získala Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Šumperk.

Hejtmanův pohár
5. prosince 2017 - 08:00

„Nehodnotíme jednotlivce, ale aktivní zapojení co největšího počtu žáků, což je i myšlenkou soutěže. Chceme na školách podpořit týmového ducha i zdravý životní styl,“ vysvětlil při předávání ceny náměstek Hynek.

Foto z předání poháru

Celostátní soutěž pro základní školy a víceletá gymnázia je založená na zdolávání jednotné sportovní dráhy. Je jedinečná tím, že čas i způsob zapojení si určuje škola sama a o vítězství nerozhodují vteřiny, ale soutěžní body, ve kterých hraje důležitou roli každý žák.


První cena pro vítěznou školu je deset tisíc korun a originální Hejtmanův pohár. Školy na druhém a třetím místě získávají poukazy na nákup sportovního vybavení v hodnotě čtyři tisíce korun. Stříbrnou a bronzovou pozici letos obsadily Střední škola, Základní škola a Mateřská škola pro sluchově postižené v Olomouci a Základní škola Svisle.

Soutěž pořádá Asociace amatérských sportů České republiky.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)