Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Hlušovice mají nový obecní úřad se společenským sálem

Hlušovice mají nový obecní úřad se společenským sálem

Kanceláře obecního úřadu a nový společenský sál vznikly rekonstrukcí bývalého kulturního domu, který už nestačil potřebám stále se rozrůstající obce Hlušovice.

Slavnostní otevření obecního úřadu
4.únor 2016 - 11:00

„Původní kulturní dům byl postaven v akci Z v letech 1984 až 1986. Měl kapacitu sedmdesát lidí, což už je pro nás málo. Vedení obce proto rozhodlo, že sál rozšíří a nad ním vybuduje nový obecní úřad,“ řekl starosta Hlušovic Jaroslav Malý.

Hlušovický obecní úřad totiž až dosud sídlil v části objektu mateřské školy. S rekonstrukcí někdejšího kulturního domu začala vesnice loni v dubnu a v prosinci proběhla kolaudace. Práce přišly na téměř dvanáct milionů korun – pět zaplatila obec ze svého rozpočtu, na zbytek si vzala úvěr.

Přerov má narozeniny, slaví 760 let od svého povýšení na město


„Jsem rád, když se obce rozvíjí a staví nová zařízení, která budou sloužit jejich obyvatelům. To, že investují ze svého, svědčí o tom, že se snaží být dobrými hospodáři,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Kromě společenského sálu bude v přízemí budovy také podatelna, do které se tak bez potíží dostanou třeba maminky s kočárky nebo starší a handicapovaní obyvatelé Hlušovic. Velké plány pak má obec s částí mateřinky, kterou úřad opustil. Zřídí tu další oddělení tak, aby uspokojila poptávku rodičů po volných místech pro jejich děti. Informace přinesly webové stránky Olomouckého kraje.

(kp,olomouckenovinky.cz,foto:Olomoucký kraj)