Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

I Olomoucký kraj bude mít své dny

I Olomoucký kraj bude mít své dny

Budou dva a přinesou zábavu všem bez rozdílu věku. Dny Olomouckého kraje, které proběhnou v pátek 6. a v sobotu 7.září, nabídnou koncerty, program pro děti a otevřou dveře do budovy hejtmanství.

Ilustrační foto
27. června 2019 - 08:00
(Komerční sdělení)

„Věřím, že si hejtmanství přijde prohlédnout co nejvíce lidí. Rád bych, aby viděli, že úřad je tu především pro ně. Dveře dokořán nemá otevřené jen symbolicky v rámci oslav, ale během celého roku,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Pátek 6. září bude od 18 hodin patřit Rockové párty. V prostoru před vlakovým nádražím vystoupí písničkář Voxel a kapely EddieStoilow a Buty. Sobotní dopolední program počítá s akcemi pro děti, jimž bude vyhrazeno přízemí Regionálního centra Olomouc. Těšit se mohou na klauny z Balonkova nebo populární pořad Pejskování. Rodiče malých návštěvníků si mezitím mohou prohlédnout sídlo Olomouckého kraje.

„Program jsme plánovali tak, aby si u nás zábavu našli opravdu všichni. Den otevřených dveří zavede zájemce například do hejtmanovy pracovny, kongresového sálu nebo zasedací místnosti, v níž se pravidelně schází krajští radní,“ uvedl kancléř Luděk Niče.Dny Olomouckého kraje vyvrcholí v sobotu 7. září Open air slavnostním koncertem QueenSymphonic před sídlem hejtmanství. Začátek je plánován na 19.45 hodin.Podrobnosti k akci budou postupně zveřejňovány na stránkách www.dnykraje.cz, které hejtmanství spustí během následujících dnů.

Olomouckénovinky.cz informovala Bc. Eva Knajblová, tisková mluvčí Krajského úřadu Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)