Svátek má: Slavomír

Regiony

Velikost textu:

I v dnešní době se mezi námi najdou poctivci

I v dnešní době se mezi námi najdou poctivci

Dva případy, kdy se ztracené věci vrátily zpět ke svým majitelkám, řešili během včerejšího dopoledne strážníci Městské policie Olomouc.

Ilustrační foto
5. října 2019 - 08:00

Nejprve se na služebnu dostavila žena, která nalezla na chodníku ulice Polská peněženku. Samotný nález poté předala na služebně městské policie, kdy se zjistilo, že v peněžence je hotovost, kreditní karta a několik věrnostních karet. Podle údajů se podařilo dohledat a následně kontaktovat majitelku, která si své věci ještě téhož na služebně převzala.

Druhý nález se podařil majitelce vrátit během dvaceti minut od nahlášení. V 10:10 nám byl předán nález kabelky nalezené v obchodním centru na ulici Polská, ve které se nacházel mobilní telefon a již v 10:30 byly věci zpět vráceny původní majitelce.Opilci v akci

Září je již za námi a nezbývá než si zrekapitulovat uplynulý měsíc z pohledu práce s opilci. Za třicet dnů bylo převezeno na „záchytku“ celkem 29 osob, z toho 25 mužů a 4 ženy. Září tak zásadně nevybočuje z průměru, kdy rekordem letošního roku je měsíc březen a to s počtem 42 převozů osob k vystřízlivění.

Pomyslné kanadské bodování tohoto roku co se týče největšího počtu nocí strávených v tomto zdravotnickém zařízení (u jedné osoby) je následovné:

1. místo – 18x
2. místo – 11x
3. místo – 9x
 
Muž, který je na prvním místě letošního žebříčku, není v této oblasti žádným nováčkem a pravidelně se v posledních letech umisťuje na pomyslných stupních vítězů. Jen za poslední tři roky má na kontě 57 převozů na protialkoholní a záchytnou stanici.

Co se týče nejvyšší naměřené hodnoty alkoholu v dechu, tak zde zatím letošní rekord drží jedenačtyřicetiletý muž s hodnotou 4,73 promile alkoholu v dechu, což může být u běžného smrtelníka dávka neslučitelná se životem.

Olomouckenovinky.cz informoval   Bc. Petr Čunderle, DiS., tiskový mluvčí,  Městská policie Olomouc.

(red,olomouckenovinky.cz,foto:arch.)