Svátek má: Ilona

Regiony

Velikost textu:

Jedničky a dvojky lákají snoubence ke vstupu do manželství

Jedničky a dvojky lákají snoubence ke vstupu do manželství

Dva magické, nebo možná jen číselně zajímavé termíny zaujaly přerovské zájemce o svatbu. Tamní matrika letos zaznamenala zvýšený zájem o termíny 22.1.2022 a 22.2.2022.

Ilustrační foto
12. ledna 2022 - 08:01

Přitom obecně bývá nejvíce sňatků uzavřeno od dubna do září. V loňském roce vstoupilo v Přerově do manželství více párů než v tom předešlém – v roce 2021 zajistilo město 143 obřadů, zatímco v roce 2020 jich bylo 125.

Největší zájem byl o svatbu ve slavnostní síni přerovského zámku. Snoubenci ale volili i jiná místa – v parku Michalov bylo uzavřeno sedm manželství, na zahradě restaurace U Aničky tři, ve sportovním areálu v Kozlovicích jedno a ve Věžkách také jedno. Dva páry se pak rozhodly pro sňatek ve Výklekách. „Neobvyklé místo pro začátek společného života si vybrali rovněž novomanželé, kteří chtěli oddat v altánku uprostřed rybníka v Tučíně. Vyhověli jsme jim,“ vzpomněla vedoucí matriky Marta Dostalová.

Radní města už v září odsouhlasili čtyřiačtyřicet oficiálních termínů a svatebních míst pro rok 2022 – v Přerově jsou těmito místy zámecká síň na Horním náměstí 1 a městský park Michalov.  „V Přerově platí, že kdo chce vstoupit do manželství na zámku, neplatí žádný poplatek – na všech ostatních místech uhradí snoubenci jednorázově tisíc korun,“ doplnila matrikářka Marta Dostalová.

I když se vloni počty sňatků mírně navýšily, stále se nedají srovnat se situací třeba před dvaceti a více lety, kdy běžně v Přerově do manželství vstupovalo až 300 párů ročně.


(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál města Přerov)