Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Jesenicko: Další opravená silnice, použita jiná technologie

Jesenicko: Další opravená silnice, použita jiná technologie

Do dvou let byla rozdělená rekonstrukce téměř osmikilometrového úseku silnice II/450 na Jesenicku. Opravou za necelých 80 miliónů korun prošla komunikace od Bělé pod Pradědem přes Domašov a Bělou až po hranici s Moravskoslezským krajem.

Ze slavnostního aktu.
13. září 2021 - 08:00

„Část nákladů pokryla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Další peníze investoval Olomoucký kraj a správa silnic. Výsledkem je opravená komunikace, po které se řidiči dostanou směrem na Vidly,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Zácha.

Technologie opravy vozovky byla navržená s ohledem na její dopravní zatížení, celkové stáří a finanční efektivitu nákladů.


Stavební firma sanovala neúnosné konstrukční vrstvy, provedla spojovací postřik a pokládku obrusné vrstvy. V rámci projektu bylo opraveno nebo nově vybudováno několik propustků. Nechybí ani nové vodorovné dopravní značení.

„Rekonstrukci letos v červenci zkomplikovala blesková povodeň. Voda z říčky Bělá poškodila opěrnou zídku a způsobila zátrž na opravované silnici. Vše se nám ale podařilo opravit a silnice tak mohla být otevřená v plánovaném termínu,“ doplnil náměstek Zácha.(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál Olomouckého kraje)