Svátek má: Pavla

Regiony

Velikost textu:

Jeseničtí policisté provedli kontrolu nákladních vozidel

Jeseničtí policisté provedli kontrolu nákladních vozidel

Ve čtvrtek 7. září většina řidičů nákladních vozidel projíždějících přes Jeseník narazila na policejní kontrolu. Na tento den právě policisté naplánovali dopravně bezpečnostní opatření pod názvem „Okružní křižovatka“.

Ilustrační foto z akce
12. září 2017 - 08:00

Užitková vozidla nejen zvážili, ale také zkontrolovali, zda přepravci a řidiči dodržují vše spojené s přepravou nebezpečných věcí podle dohody ADR a také všechno ohledně sociálních předpisů. Policisté stahovali nákladní vozidla z okolí na parkoviště u obchvatu Jeseníku.

Foto z akce

Zde je již čekali pracovníci Centra služeb s váhami, celníci a jeseničtí policisté posíleni o kolegy z krajského kamion týmu. Během dne provedli 71 kontrol nákladních vozidel, během nichž zjistili 22 přestupků. Většinou se jednalo o špatně zabezpečený náklad a technický stav vozidla. V jednom případě policisté také uložili kauci ve výši 15.000 Kč za nedodržení bezpečnostních přestávek.

Foto z akce

Vloupání do hospodářské budovy oznámil na policii 36letý muž z Javorníku. Neznámý pachatel se do budovy vloupal někdy v době od 7. do 8. září. Dovnitř vnikl přes rozbité okno. Aby se dostal až ke svému cíli, musel ještě překonat dvoje uzamčené dveře. Z příručního skladu poté odcizil motorovou pilu zn. Stihl v hodnotě 15.000 Kč. Poškozením zámků způsobil škodu za 450 Kč.

Pro Olomouckenovinky.cz por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí, KŘ Policue Olomouckého kraje.

(lh,olomouckenovinky.cz,policie OK)