Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Jeseník: Nultá hodina autoškoly

Jeseník: Nultá hodina autoškoly

Studenti třetího a čtvrtého ročníku Gymnázia Jeseník se minulý týden zúčastnili projektového dne s názvem „Nultá hodina autoškoly“.

Z akce
7. listopadu 2023 - 08:00

Čekalo je pět přednášek na stejné téma, a to bezpečnost na silnici, ale pokaždé z jiného úhlu. Přednášejícími totiž byli policisté, hasiči, zdravotníci, koordinátor BESIP a dopravní psycholog. Každý z nich dal začínajícím a budoucím řidičům nahlédnout pod pokličku své profese a předal jim zajímavé informace, které by v budoucnu mohli využít pro větší bezpečí nejen své osoby, ale i ostatních účastníků silničního provozu. S policisty zjistili, že silniční kontrola není nic zdlouhavého a ani bolestivého, když má tedy řidič vše v pořádku. Vyzkoušeli si dechovou zkouška na alkohol, zjistili, jak se provádí test na drogy a hlavně si zopakovali, co všechno udělat při dopravní nehodě. 

Na přednášce u Hasičského záchranného sboru se dozvěděli jak správně utvořit záchranářskou uličku, co musí nahlásit na linku tísňového volání, anebo co dělat při požáru vozidla. 

U zdravotníků nemohlo být jiné téma než poskytnutí první pomoci při dopravní nehodě i s praktickou ukázkou jednotlivých technik. A samozřejmě nesměly chybět informace o bezpečné jízdě z úst koordinátora BESIP. Cílem celého projektu není něco přikazovat nebo zakazovat, ale hlavní je předat důležité informace, které mladí řidiči použijí v krizových situacích. TAKŽE ZA VOLANTEM VŽDY BEZPEČNĚ!
 
Olomouckénovinky.cz informovala por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí KŘP Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:krp ok)

 
 
Souhlasíte a podporujete stávku odborářů?

Ano
transparent.gif transparent.gif
17%
Ne
transparent.gif transparent.gif
7%
Je mi to jedno
transparent.gif transparent.gif
76%