Svátek má: Zlata

Regiony

Velikost textu:

Jitrocel v Olomouci pomáhá. Přesvědčili se o tom zástupci kraje

Jitrocel v Olomouci pomáhá. Přesvědčili se o tom zástupci kraje

Náměstci hejtmana pro oblast sociálních věcí a zdravotnictví Ivo Slavotínek a Dalibor Horák navštívili v těchto dnech rehabilitační centrum Jitrocel v Olomouci.

Z návštěvy rehabilitačního centra
10. září 2021 - 08:00

S činností tohoto zdravotnického zařízení je seznámil ředitel Stanislav Birčák a vedoucí fyzioterapeutka Iva Minaříková. „Velmi mě překvapilo, že tolik potřebná speciální rehabilitace pro pacienty, zejména děti s neurologickým postižením, není v plné míře hrazena v rámci veřejného zdravotního pojištění. Je vidět, že tento systém má stále rezervy, což by mohlo a mělo být námětem pro zákonodárce,“ uvedl náměstek Ivo Slavotínek.

Díky obratnosti vedení centra a sponzorům se doposud daří zajistit finanční prostředky na provoz v takové míře, aby nákladná péče byla pro klienty a jejich rodiny dostupná.„Bohužel je stále široká skupina osob s různými druhy postižení, které služby centra potřebují. Radost mám naopak ze zpráv o tom, že péče terapeutů přináší pozitivní výsledky a klientům úlevu i zlepšení zdravotního stavu,“ zhodnotil práci zdravotního personálu centra náměstek Dalibor Horák.

Činnost rehabilitačního centra Jitrocel, které má statut sociálního podniku, nepodporují jen sponzoři z privátního sektoru. Zařízení provozuje svou činnost také s pomocí Olomouckého kraje, statutárního města Olomouc nebo spolku Dobré místo pro život.


(pšt, olomouckenovinky.cz, zdroj: portál Olomouckého kraje)