Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Jízdu na jízdním kole nezvládl opilý 55letý cyklista

Jízdu na jízdním kole nezvládl opilý 55letý cyklista

Cyklista projížděl ve čtvrtek 11.července po poledni Lipovou – lázněmi. Když dojel kolonu vozidel, která stála při pravém okraji vozovky před semaforem, začal ji objíždět z levé strany...

Z místa nehody
15. července 2019 - 08:00

Po požití alkoholu však nezvládl řízení kola a narazil do zadní části stojícího vozu zn. Škoda Superb. Hned po havárii se cyklista snažil z místa utéct. V tom mu však zabránil 30letý svědek, který muže doběhl a zadržel ho do příjezdu policistů. Cyklista při zkoušce na alkohol nadýchal 2,09 ‰ alkoholu. Na vozidle svým jednáním způsobil škodu za 20.000 Kč.


Jeseničtí kriminalisté řeší případ nálezu dvou mrtvých mužů v Ondřejovicích

Vše začalo oznámením ve středu 10. července, kdy 26letý muž postrádal svoji 62letou matku. Policisté po asistenci hasičů při otevření domu nalezli bez známek života dva muže ve věku 59 a 69 let. Dvaašedesátiletá žena byla nalezena v bezvědomí. Protože si obyvatelé dům vytápěli teplometem s propanbutanovou nádobou, jedna z vyšetřovacích verzí byla ta, že mohlo dojít k otravě tímto plynem. Toto podezření také potvrdila soudní pitva, kterou kriminalisté nařídili k objasnění příčiny úmrtí.

„Tímto bychom chtěli upozornit všechny obyvatele, kteří k vytápění využívají právě tento zdroj tepla, aby dodržovali základní bezpečnostní pravidla. Základem je vždy pravidelné a dostatečné větrání vytápěných místností," dodává por. Ing. Tereza Neubauerová, tisková mluvčí KŘP Olomouckého kraje.

(rp,olomouckenovinky.cz,foto:krp ok)