Svátek má: Marián

Regiony

Velikost textu:

K požárům i nehodám s novou cisternou, kterou koupil kraj

K požárům i nehodám s novou cisternou, kterou koupil kraj

Zbrusu novou cisternu za více než sedm a půl milionu korun pořídil Olomoucký kraj profesionálním hasičům z Olomouce. Ti následně mohli předat tři svá starší vozidla dobrovolným jednotkám, kde ještě odvedou kus poctivé práce.

Ilustrační foto
21. února 2018 - 08:00

„Novou cisternu nasadíme do ostrého provozu začátkem března. Pomůže nám při zásazích u požárů a dopravních nehod. Olomouckému kraji chci poděkovat za to, jak se stará o profesionální i dobrovolné hasiče,“ řekl ředitel Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Karel Kolářík.

Tři starší cisterny od profesionálů zamířily k dobrovolným sborům do Štítů na Šumpersku a obcí Hvozd a Přemyslovice na Prostějovsku, kde nahradí zastaralou výjezdovou techniku.


„Podpora profesionálních i dobrovolných hasičů je ze strany Olomouckého kraje dlouhodobá a každý rok se zvyšuje. Na kvalitní vybavení a stavbu nových zbrojnic přispíváme miliony korun,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

Obce, kde budou zajeté cisterny sloužit, vybral hasičský záchranný sbor na základě jejich žádosti a předem stanovených kritérií. V těch rozhodovaly priority ve vztahu k území, zásahovému obvodu, vzdálenosti nejbližší stanice profesionálních hasičů a také stáří současně užívané techniky.

„Máme cisternu starou šestadvacet let. Sice ji udržujeme v co nejlepším stavu, ale nové vozidlo v každém případě zlepší práci našich dobrovolných hasičů. Vejde se do něho totiž více materiálu a díky pohonu všech čtyř kol se dostane i na těžko přístupná místa,“ neskrývá radost z daru starosta Štítů Jiří Vogel.

Podle webu Olomouckého kraje

(lh,olomouckenovinky.cz,foto Olomoucký kraj)