Svátek má: Milan

Regiony

Velikost textu:

Kočka po příjezdu strážníků procitla z šoku

Kočka po příjezdu strážníků procitla z šoku

Telefonické oznámení, že se na zahradě mateřské školy na ulici Rožňavská nachází uhynulá kočka, řešili v pátek odpoledne strážníci městské policie.

Ilustrační foto
14. října 2020 - 08:00

Hlídka na místě zjistila, že se kočka sice nehýbe, ale žije. Strážníci proto zvíře naložili do přepravního boxu a vydali se na cestu do veterinární kliniky ve Chválkovicích. Cestou na veterinu se kočka probrala a ošetřující veterinář hlídce sdělil, že kočka prodělala anafylaktický šok a tím došlo k celkové paralýze jejího těla. Po této informaci strážníci zvíře zanechali na místní klinice k dalšímu ošetření.

Úklid chodby bude řešit přestupková komise
V sobotu po deváté hodině ranní se na operační středisko telefonicky obrátila seniorka, která si stěžovala, že v panelovém domě na ulici Černá cesta, došlo k narušení občanského soužití ze strany jejího souseda. Seniorka na místě hlídce sdělila, že ráno uklízela chodbu a smetákem občas neúmyslně bouchla do dveří a zábradlí.


Během úklidu otevřel dveře svého bytu jeden ze sousedů a následně začal ženě sprostě nadávat, protože ho nenechala vyspat. Oznamovatelka strážníkům ukázala předmětný byt a podezřelý muž hlídce poté potvrdil, že ženě vynadal. Pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití bude celá věc oznámena správnímu orgánu k dalšímu řešení.

Pro Olomouckenovinky.cz Bc. Petr Čunderle, DiS., tiskový mluvčí, Městská policie Olomouc

(lh,olomouckenovinky.cz,foto MP Olomouc)